Dotaz

Syn bude kupovat vše nové do pokoje 15m2. Musí nakupovat v Asku nebo Scontu. Chtěl by hlavně počítačový stůl (nelze rohový), nějaký další kus nábytku, jako třeba vyšší komodu. Má tam postel 220 cm. Na umístění nového nábytku má délku 350-370 cm, aby mohl otevřít dveře na balkón. Uvažovala jsem o buku, kde je největší výběr. Nebo by byl lepší javor? Jakou barvu koberce a jakou barvu stěn? Místnost je asi 320/470 cm. V rohu 240/160 cm má válendu, pak jsou panelákové dvoukřídlé dveře do kuchyně, okno a balkónové dveře a pak stěna, na kterou může něco koupit. Děkuji za odpověď. Čechová

Odpověď

Dobrý den, doporučovala bych sytější koberec, např. oranžově hnědý, na něm nábytek v provedení buk. Tím místnost teple podbarvíme. Na stěny pak odstín smetanový až přírodní štěrkový se zvýrazněním jedné zdi dlouhé 320cm. Do rohu u lůžka je možné pořídit tapetu v retro stylu, např. z výběru as-creation.de. Při nákupu v Asku nebo Scontu dbejte na co nejvyšší kvalitu, např. v laminátovém provedení ABS hrany tloušťky 2mm,…

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Vážení, potřebovala bych poradit ohledně naší ložnice (půdní vestavba). Chci ji nějak oživit. Máme zelený koberec a světlounce zeleně vymalované zdi, přesněji dvě jsou světle zelené a dvě protilehlé bílé. Nábytek je v odstínu přírodní smrk, takže dost světlý. Což je trochu problém, protože barva na zdi je dost mdlá. Při malování nám to přišlo moc tmavé a měli jsme strach, abychom neměli v ložnici brčál. Teď vypadá pokoj dost nenápadně. Chtělo by to nějaké oživení. Bohužel nemůžeme mít závěsy. Tak jsem přemýšlela o nějakém nápaditém přehozu přes postel. Ale nevím, jaký použít odstín. Mně by se líbila třeba oranžová, ale ta barva na stěně je dost světlá, tak nevím. Moc prosím o pomoc. S pozdravem Jana Plicová.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete použít zemité odstíny oranžové, oranžovohnědé až červené. Prostor se oživí a zútulní.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.