Dotaz

Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně barevného ladění v novostavbě. Jedná se mi o výběr barev pro celkový interiér – dveří, podlahy, nábytku, barvy stěn. Daná je zatím pouze sedačka do OP v oranžové barvě a pár skříněk v barvě břízy. Pro celý byt plánujeme dřevěné podlahy. Jen pořád nemůžeme vybrat, jestli interiér ladit kontrastně (tmavá podlaha Doussie nebo třešeň a světlý nábytek) nebo tón v tónu ve světlejších barvách (podlaha buk a bříza nábytek). Byt by měl vypadat vzdušně a sjednoceně. Jedná se o byt – výměra 89 m2, přičemž se z dlouhé úzké (1,5m) předsíně vstupuje do jednotlivých pokojů (dva dětské pokoje, pracovna, ložnice, OP + ve výklenku kuchyně). Rovněž bych byla ráda, kdybyste navrhla barvy pro kuchyňský kout. Moc děkuji za Vaše včasné návrhy. (Čas realizace už se blíží.)

Odpověď

Pokud budeme vycházet z oranžové barvy a skříněk v desénu břízy, měla by se bříza v interiéru opět opakovat. Jedna z možností je udělat rovněž v desénu břízy podlahu a interiérové dveře. Nábytek březový, pro oživení kombinovaný se sklem, kovem a světlou pískovou nebo smetanovou barvou. Jako spojení bych použila tmavě hnědošedý odstín koberce k pohovce. Druhou možností je použít na podlahu desén cocobolo světlé (Parador), na dveře ořech americký. Na nábytek potom ořech nebo kombinaci ořechu a smetanové barvy. Na některých stěnách by se mohla opakovat oranžová barva.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.