Dotaz

Dobrý den. Ráda bych se zeptala, jaký odstín plovoucí podlahy byste mi doporučili do světlého, slunného pokoje. Jedná se o ložnici (orientace na severozápad), která je vybavena nábytkem (včetně „letiště“) ze světlého buku (masiv). Zatím je na podlaze linoleum (imitace světlého korku). Nábytek, ač je nový, na něm spíše zaniká. Ráda bych se také poradila o případném vhodném odstínu vymalování tohoto pokoje (zatím jsou stěny bílé). Jak jsem již sdělila, nábytek je z masivu (světlý buk), povlečení je většinou bílé, popř. s růžovočerveným vzorem. Ostatní doplňky jsou v odstínech přírodní hnědé a oživující jasné světle červené. V pokoji je řada zelených pokojových rostlin. Uvažovala jsem o jemném pastelově růžovém odstínu na dvě stěny pokoje a zbytek ponechat bílý, ale nejsem si tím jistá. Moc děkuji za případnou odpověď. S pozdravem a přáním hezkého dne Martina Trčková.

Odpověď

Dobrý den přeji. Výmalbu bych volila v tlumenějším olivovém odstínu. Možná je i Vámi navrhovaná růžová, ta ale může působit mdle.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Dobrý den, moc prosím o tip na moderní metrážové koberce. V bytě máme po renovaci bukové parkety. Nyní máme malé děti, proto jsme se rozhodli pro toto dočasné řešení. Děkuji.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete volit jen větší kusový koberec shaggy vysoký vlas nebo pak nízký a barevnost dle dekorací.

Dotaz

Děkuji za odpověď, k této podlaze plánujeme kuchyňskou linku bílou v lesku, prac.deska ořech a zadní plocha linky grafosklo bílé s kombinací hnědožluté. Nebyla by za linkou lepší deska v ořechu?

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano ořechová deska prostor sjednotí.