Dotaz

Dobrý den, v současné době vybíráme do novostavby RD dveře, podlahy a nábytek. Chtěla bych vás poprosit o radu, jak sladit odstíny dřeva v interiéru. Hlavní dveře máme ve zlatém dubu, schodiště bude bukové namořené v dubu a kuchyňskou linku máme v ořechu kombinovaném s lesklou bílou (viz příloha). Jen okno je bílé a dlažba bude něco mezi bílou a slonovou kostí. Je to vhodné? Máme nechat výmalbu bílou nebo použít nějakou barvu? Dveře bychom chtěli v celém RD v třešni (plné) z chodby do obývacího pokoje posuvné prosklené (viz příloha). Potřebovala bych vědět, jakou barvu zvolit v obývacím pokoji na podlahu a nábytek, aby ladily ke dveřím (část místnosti obývacího pokoje bude sloužit jako jídelna). Hodila by se třeba podlaha v třešni a nábytek v ořechu? Nebo jsem uvažovala o nábytku v třešni – ale nevím, jakou podlahu. Sedačku bych chtěla ve světlé kůži (bílá nebo krémová). V podkroví bude chodba celkem malá (viz příloha). Nebudou třešňové dveře prostor ještě zmenšovat? Jestliže bude schodiště namořené v dubu, jakou zvolit podlahu? Taky dub? Moc se mi líbí tmavý nábytek (třešeň, ořech) a podlahu jsem chtěla taky tmavou. Dveře by se daly ještě změnit (i když se mi třešeň na dveřích líbí). Jen mám strach, aby pak nebylo vše moc tmavé. Prosím, poraďte pokud možno v co nejkratší době, jelikož dveře musíme ještě tento týden objednat. Budu moc vděčná za vaši radu, předem moc děkuji. S pozdravem Svobodová.

Odpověď

Dobrý den přeji. Jelikož máte již v interiéru zvolený odstín dubu, nekombinovala bych jej s třešní. Jsou to odlišné odstíny, které k sobě moc neladí. Volte další dřeviny, nejlepší by byl dub, možné je také použít tmavší odstíny jako ořech, wenge, cocobolo tmavé či světlé. Třetí variantou by byla kombinace se světlými odstíny – javor, bříza. Podlahu bych volila dubovou, nábytek v kombinaci ořech a bílá (jako u kuchyňské linky). Dveře v dubu, popř. tmavém ořechu. V horním patře můžete volit dveře dub, nebo na celém podlaží použít kombinaci dub podlaha, světlé dveře a nábytek v javoru.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.