Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Máme obývák 4,5m x 5,5m. Uprostřed delší stěny je bílé okno a na kratších stěnách proti sobě jsou u kraje bílé dveře. Rohová sedací souprava je v barvě cihlové. Chtěla bych poradit, jakou vybrat barvu nábytku, výmalby a podlahy (koberec, nebo plovoucí?). Myslela jsem, že jednu stěnu vymalujeme v barvě sedačky a ostatní jsem chtěla bílé. Prosím, poraďte. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den přeji. Podlahu můžete volit v odstínu dubu a nábytek opět dub nebo kombinace dub s bílými dvířky. Také je možné použít odstín světlejší javor. Proti sedací soupravě můžete vymalovat cihlovou barvou a zbylé stěny smetanové či v odstínu cappucino. Doplňky smetanová, cihlová, olivová.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Dobrý den, moc prosím o tip na moderní metrážové koberce. V bytě máme po renovaci bukové parkety. Nyní máme malé děti, proto jsme se rozhodli pro toto dočasné řešení. Děkuji.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete volit jen větší kusový koberec shaggy vysoký vlas nebo pak nízký a barevnost dle dekorací.

Dotaz

Děkuji za odpověď, k této podlaze plánujeme kuchyňskou linku bílou v lesku, prac.deska ořech a zadní plocha linky grafosklo bílé s kombinací hnědožluté. Nebyla by za linkou lepší deska v ořechu?

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano ořechová deska prostor sjednotí.