Dotaz

Dobrý den, stavíme si dům a zatím máme pouze hrubou stavbu. Já už si zhruba plánuji interiér a ráda bych se s Vámi poradila ohledně barevného sladění. Moje představa je následující: kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem tvoří otevřený prostor do tvaru L, proto bych jej ráda barevně sladila, a to tak, aby nás to dlouho bavilo. Kuchyňskou linku bych si přála v čokoládově hnědé s bílou pracovní deskou.Část podlahy, v níž bude kuchyňská linka, bych obložila dlažbou (zřejmě v barvě pracovní desky) a na zbytek podlahy bych ráda dala PVC. Jakou barvu? Kontrastně bych volila spíš něco velmi světlého, např. javor či bělený dub. V obývacím pokoji bych dala také čokoládově hnědý stolek na televizi. Sedačku již máme – je smetanová. Na ni bych zvolila čokoládový potah a jako doplňky by se mi líbily tyrkysové polštářky, záclony a jiné doplňky v této barvě. Jak ale vymalovat stěny? Lze pro celý prostor vybrat capuccino odstín? Nebo mám zvolit jednu stěnu, příp. její část mezi okny také v tyrkysovém odstínu? Je vůbec kombinace tmavě hnědá a tyrkysová vhodná do kuchyňských prostor? A můj poslední dotaz se týká dveří. Měly by být stejné s barvou podlahy, tedy velmi světlé? Velmi děkuji za odpověď. S pozdravem M. Petrová. PS: Mám ráda jednoduchý styl. Máme malé dítě a další je na cestě.

Odpověď

Dobrý den přeji, vaše ladění je velice zajímavé. Použití tyrkysového odstínu není příliš časté, naopak je velice originální. Nebála bych se kombinace cappucino a tyrkysu. Pozor, volte cappucino světlejší a tyrkys jako dominantu. Cappucino odstín můžete vybrat tak, aby se trošku blížil šedé. Bílá dlažba v kuchyňské lince není příliš praktická, ale bude působit čistě. Doporučuji místo bílé odstín světle šedý či cappucino. Obývací prostor pak sjednotíte podlahou v odstínu bělený dub.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Dobrý den, moc prosím o tip na moderní metrážové koberce. V bytě máme po renovaci bukové parkety. Nyní máme malé děti, proto jsme se rozhodli pro toto dočasné řešení. Děkuji.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete volit jen větší kusový koberec shaggy vysoký vlas nebo pak nízký a barevnost dle dekorací.

Dotaz

Děkuji za odpověď, k této podlaze plánujeme kuchyňskou linku bílou v lesku, prac.deska ořech a zadní plocha linky grafosklo bílé s kombinací hnědožluté. Nebyla by za linkou lepší deska v ořechu?

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano ořechová deska prostor sjednotí.