Dotaz

Dobrý podvečer, prosím vás o radu. Budeme se stěhovat do nového domečku, ve kterém bude dubové schodiště a okna zlatý dub. Jakou mám zvolit barvu dveří, podlahy a dlažby do kuchyně? Obývací pokoj bude propojen s kuchyní a rovněž bude v místnosti krb. Já mám vysněnou podlahu od paradoru přírodní ořech, ale nejsem si jistá, jestli by se hodila k oknům. Mám možnost si dát okna zvenku zlatý dub a zevnitř bílá, anebo oboustranně zlatý dub. Jakou variantu byste mi doporučila? A taky poprosím o radu, jakou máme zvolit barvu kuchyně a obkladů. Moc vám děkuji za váš čas a za radu, Míša.

Odpověď

Dobrý den přeji. Bílá barva oken je neutrální a vždy k ní můžete volit jakýkoli další odstín nábytku výmalby a doplňků. Co se týká podlahy: pokud budou dveře ořech, volila bych ji v dubu, aby ladila ke schodišti. Kuchyňská linka by byla hezká třeba v odstínu bělený dub nebo v kombinaci dub a bílá dvířka. Další možností je celá linka bílá v laku nebo kombinace ořechu a bílé. I další nábytek bych volila v těchto odstínech. Možností je spousta. Obklad doporučuji ve světle šedých či béžových odstínech, stejně tak dlažbu.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.