Dotaz

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu. S manželem jsme koupili byt a rádi bychom si udělali obývák v africkém stylu. Problém je, že si nevíme rady s barvami. Jediné, co zůstane z původního vybavení, bude gauč, který je béžovo-oranžový. Obývák si představujeme v hnědých tónech (přes gauč by se dal přehoz?). Chtěla bych Vás požádat o radu, jakou barvu by měla mít podlaha a v jakém odstínu by měl být nábytek. Nechceme pokoj nějak moc zastavět, má být vzdušný s minimem nábytku. Na internetu mne velice zaujala výmalba jen jedné stěny, např. za gaučem. Tímto bych vás chtěla poprosit i o radu, jak vymalovat, případně jakou zvolit tapetu a kam. V příloze Vám zasílám jednoduchý náčrt naší představy. Jídelní stůl na obrázku v obýváku je proto, že se jinam nevejde. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, dotaz dorazil bez zmíněného náčrtu. Podle popisku se lze těžko orientovat. Nápad s vymalováním (či dekorováním) jedné stěny je jinak pěkný. Můžete zkusit i tapety.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Dobrý den, moc prosím o tip na moderní metrážové koberce. V bytě máme po renovaci bukové parkety. Nyní máme malé děti, proto jsme se rozhodli pro toto dočasné řešení. Děkuji.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete volit jen větší kusový koberec shaggy vysoký vlas nebo pak nízký a barevnost dle dekorací.

Dotaz

Děkuji za odpověď, k této podlaze plánujeme kuchyňskou linku bílou v lesku, prac.deska ořech a zadní plocha linky grafosklo bílé s kombinací hnědožluté. Nebyla by za linkou lepší deska v ořechu?

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano ořechová deska prostor sjednotí.