Dotaz

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně barevného sladění. Obývací pokoj, jídelna a kuchyň nejsou odděleny. Okna máme teak. Obývací pokoj bych chtěla červený (s tím, že barvu určitě za čas vyměním nebo ještě taky změním do doby, než budeme malovat), sedačku si představuji tmavě hnědou. (Vzhledem k tomu, že budu chtít měnit barvu stěn, tak musím volit neutrální odstín sedačky. Více by se mi líbila světlá béžová, ale ta je nepraktická.) Kuchyň ještě nemáme vybranou. Zatím se nám líbila jedna světlá (viz. obrázek), i když nejsem ani proti tmavé. V obývacím pokoji bude plovoucí podlaha a kolem krbu dlažba, v kuchyni bude jen dlažba. Líbí se mi plovoucí podlahy Befag bambus pařený (cena je příliš vysoká), Meister Alanto Nussbaum hell (podle přítele moc světlá, má takový slabý nádech do oranžova a růžova), tak možná použijeme Nussbaum mittel. Dále se mi hodně líbí plovoucí podlahy chromezone, ale nejsem si jistá, jestli lze tento typ použít k barvě oken a sedačky (bylo mi řečeno, že ne). Zvolím správně barvu dveří, pokud ji budu ladit k barvě oken? Jak vybírat kuchyň – k barvě okna, k barvě dveří nebo lze zvolit úplně jiný odstín? Jakou použít barvu plovoucí podlahy – lze použít chromezone? Světlé barvy se bojím kvůli údržbě. Budu velice ráda za jakoukoliv radu a předem za ni děkuji.

Odpověď

Dobrý den, vzhledem k tmavému nábytku je určitě dobrá volba světlá podlaha. Díval jsem se na Vámi zmiňovanou „chromezone“ a líbí se mi. V odstínu světlejším bude, myslím, dobrá.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.