Dotaz

Dobrý den, chtěli bychom Vás požádat o radu. Nyní vybíráme podlahy a dveře do novostavby. Jedná se o byt 2+kk o celkové ploše 61m2. Rozhodujeme se mezi plovoucí podlahou javor a středně hnědý ořech. Plovoucí podlahu jsme se rozhodli dát i do chodby, aby byla v celém bytě zachována jednotnost. Nyní si však nevíme rady, jakou zvolit barvu dveří v případě podlahy v barvě ořech, protože z chodby vedou všechny dveře. Původně jsme vybrali barvu ořech i na dveře, ale nevíme, zda by chodba poté nepůsobila příliš tmavě. Kuchyně bude v případě podlahy ořech v barvě ořech a cafe latté. Prosím o radu, jaké dveře bychom měli zvolit. Je případně dobré ponechat celou podlahu tmavou (nebude byt nepůsobit ponurým dojmem)? Děkuji za radu.

Odpověď

Dobrý den přeji. Vaše ladění odstínů je velice příjemné. Volila bych stejný odstín dveří a podlahy – tedy ořech, prosvětlení chodby a odlehčení hmoty dveří docílíte zvolením prosklení dveří. Doporučuji osvědčenou firmu Sapeli (a její modely Note, Lotos, Tenga apod.) Prostor bude v tmavých odstínech působit důstojným dojmem. Můžete jej oživit červenými, žlutými či oranžovými odstíny výmalby v kombinaci s barvami cappuccino či smetanová. Kuchyňská linka je navržená příjemně.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.