Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Máme zařízený obývací pokoj a chceme ho vymalovat, prosvětlit a zároveň udělat novou podlahu z PVC. Místnost je nyní poměrně tmavá, je orientovaná na severozápad. Půdorys je obdélník s rozměry 5,5x 4. Na jedné z kratších stěn je balkonové okno a dveře, na druhé z nich jen dveře. Na jedné delší straně máme dvoje dveře. Sedačka je rohová, tmavě modrá (umístěná v nejtmavším rohu proti oknu). Nábytek je bukový: stolek kombinovaný se sklem je u sedačky, skříňky (různé výšky) jsou na delší straně mezi dvěma dveřmi). V druhé části místnosti je u okna jídelní kout skládající se z prosklené vitríny, stolu a židlí (třešeň tmavá, látkový potah na židlích je ve stejném odstínu jako sedačka). Závěs, polštáře a ubrus jsou v žlutooranžové barvě. Prosím o radu, jakou barvu zvolit na stěny. Napadly mě dva odstíny žluté – proti oknu (tam, kde je sedačka a vitrína) bych dala světlý, u okna a skříněk z buku jsem chtěla zkusit tmavou. Ale to se prý dělá úplně opačně. Nevím si rady. Zároveň si už nejsem jistá, jaký odstín podlahy. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den přeji, volila bych podlahu ve světlém buku. Výmalbu doporučuji v kombinaci vanilka a smetana (tmavší barva by měla být za sedací soupravou a jídelním koutem, u oken světlý odstín).

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Dobrý den, moc prosím o tip na moderní metrážové koberce. V bytě máme po renovaci bukové parkety. Nyní máme malé děti, proto jsme se rozhodli pro toto dočasné řešení. Děkuji.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete volit jen větší kusový koberec shaggy vysoký vlas nebo pak nízký a barevnost dle dekorací.

Dotaz

Děkuji za odpověď, k této podlaze plánujeme kuchyňskou linku bílou v lesku, prac.deska ořech a zadní plocha linky grafosklo bílé s kombinací hnědožluté. Nebyla by za linkou lepší deska v ořechu?

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano ořechová deska prostor sjednotí.