Dotaz

Dobrý den. Obracím se na Vás s dotazem ohledně našeho obývacího pokoje spojeného s kuchyňským koutem. Má rozměry 26 m2 a je poněkud atypický. Je tvarovaný do písmene L, vpravo při vstupu je kuchyňská linka do L (barva calvados + bílá), která zasahuje i do větší poloviny protější stěny a je zakončená lednicí. Vedle ní je malý jídelní stůl v javoru se čtyřmi židlemi. Mezi kuchyňskou linkou a oranžovou sedací soupravou je něco přes 1 m. Koupili jsme k ní zelený koberec a malý stolek v bříze. Obývací stěnu zatím nemáme vyřešenou – měla by být též v bříze? Chtěla bych spíše nějakou menší, nebo třeba pouze pár polic. Jiné řešení by prostor ještě zmenšilo, že? Podlaha je buková, stejně jako dveře. Dvě stěny, ta naproti sedací soupravě a kolmo k ní u okna, jsou vymalovány jasně žlutou barvou, viz foto. Prosím o radu, čím interiér oživit. Připadá mi příliš usedlý. Je vhodná takto světle žlutá stěna? Doporučíte mi, prosím, jaká barva by se hodila a zda vymalovat zbylé dvě stěny u kuchyňské linky a jídelního koutu? Původně jsem chtěla vínovou/červenou, ale přišlo mi to všechno stejné. Žlutá měla interiér oživit, ale výsledný dojem se mi nelíbí. Jaký je Váš názor? Ještě prosím o radu, v jaké barvě doladit doplňky, polštáře, záclony apod. Mnohokrát děkuji za radu.

Odpověď

Dobrý den přeji. Výmalba na žluto je moc agresivní, na všechny stěny bych volila odstín světlého cappuccina (viz podklad sedací soupravy). Stěnu proti sedací soupravě vymalujte v temném, oranžovém odstínu podobném barvě sedací soupravy. Nábytek pořiďte v odstínu břízy. Doplňky poté slaďte s velice výrazným odstínem koberce v odstínu cappuccino. Koberec je dost agresivní, ale tento dojem můžete ztlumit tak, že použijete obdobný odstín na některých doplňcích.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Vážení, potřebovala bych poradit ohledně naší ložnice (půdní vestavba). Chci ji nějak oživit. Máme zelený koberec a světlounce zeleně vymalované zdi, přesněji dvě jsou světle zelené a dvě protilehlé bílé. Nábytek je v odstínu přírodní smrk, takže dost světlý. Což je trochu problém, protože barva na zdi je dost mdlá. Při malování nám to přišlo moc tmavé a měli jsme strach, abychom neměli v ložnici brčál. Teď vypadá pokoj dost nenápadně. Chtělo by to nějaké oživení. Bohužel nemůžeme mít závěsy. Tak jsem přemýšlela o nějakém nápaditém přehozu přes postel. Ale nevím, jaký použít odstín. Mně by se líbila třeba oranžová, ale ta barva na stěně je dost světlá, tak nevím. Moc prosím o pomoc. S pozdravem Jana Plicová.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete použít zemité odstíny oranžové, oranžovohnědé až červené. Prostor se oživí a zútulní.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.