Dotaz

Dobrý den, prosím vás o pomoc. Dostavujeme novostavbu a pomalu vybíráme laminátovou plovoucí podlahu a dveře. Vůbec si nevíme rady. Jedná se nám především o obývák (nábytek bříza, výmalba bílá káva), ložnici (nábytek dub, meruňková výmalba) a dětský pokoj (nábytek bříza, zelenožluté zdi). Okna jsou dřevěná, barevnost borovice, odstín antický týk. Podlahy se nám líbí EGGER FLOORLINE v odstínech buk elegance, javor select a dub přírodní (vše 3-parketa). Podlahu chceme dát v celém domě ve stejném odstínu. Dveře máme vybrané od pol-skone typ IMPULS. Mají málo odstínů, a tak nevíme, jestli bude lepší zlatý dub, nebo teak ladící s okny. Podlaha se nám nejvíce líbí buková, není ani moc světlá, ani tmavá. Dveře bych chtěla v teaku, ale stále čtu, že by měla být podlaha a dveře ve stejném odstínu. To bychom tedy museli dát podlahu světlý dub a dveře zlatý dub, protože tmavou podlahu bychom nechtěli. Bojím se však, že by tato kombinace nešla k uvedenému nábytku a k oknům. Prosím tedy o radu, která varianta by byla nejlepší. Moc díky.

Odpověď

Dobrý den přeji. Podlahu bych volila v odstínu přírodní dub. To bude nejlepší řešení vzhledem k tomu, že již máte jednou použitý dub na nábytku a nechcete ani tmavou, ani světlou podlahu. Dveře mohou být tmavé v týku.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.