Dotaz

Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně výmalby a nábytku ve vstupní hale. Tato je částečně osvětlena malým oknem. Na podlaze bude světle šedá dlažba, dveře jsou v ořechu. Na jedné kratší stěně bude vestavěná skříň z lakobelu, jen nevím, má-li být bílá, šedá, či ještě jiná. Na protilehlou krátkou stěnu bych chtěla zkusit odstín bordó, který se bude opakovat i v dalších obytných částech. Na něm by se hezky vyjímalo zrcadlo, jen nevím, jestli je takový výrazný odstín do malého prostoru vhodný. Jaké barvy použít? Je tato varianta možná, jakou další ji doplnit? Vedle skříně bych chtěla ještě malou komodu, ale nevím, v jakém provedení. V ořechu jako dveře? V jiném odstínu? Mnohokrát děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den přeji. Bordó odstín může prostor zútulnit, ale zároveň jej zmenší. Pokud budou velké části stěn prosklené či lesklé, je možné i malý prostor vymalovat takto výrazně. Sklo a komodu bych volila v odstínu šedém, Lacobel bílý v hliníkových šedivých rámech. Pokud nebude prostor působit moc temně, je možné zvolit komodu také v dekoru ořechu.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Vážení, potřebovala bych poradit ohledně naší ložnice (půdní vestavba). Chci ji nějak oživit. Máme zelený koberec a světlounce zeleně vymalované zdi, přesněji dvě jsou světle zelené a dvě protilehlé bílé. Nábytek je v odstínu přírodní smrk, takže dost světlý. Což je trochu problém, protože barva na zdi je dost mdlá. Při malování nám to přišlo moc tmavé a měli jsme strach, abychom neměli v ložnici brčál. Teď vypadá pokoj dost nenápadně. Chtělo by to nějaké oživení. Bohužel nemůžeme mít závěsy. Tak jsem přemýšlela o nějakém nápaditém přehozu přes postel. Ale nevím, jaký použít odstín. Mně by se líbila třeba oranžová, ale ta barva na stěně je dost světlá, tak nevím. Moc prosím o pomoc. S pozdravem Jana Plicová.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete použít zemité odstíny oranžové, oranžovohnědé až červené. Prostor se oživí a zútulní.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.