Dotaz

Dobrý den, moc děkuji za rychlé a dobré rady z minula. Momentálně se zabývám sladěním ložnice v novostavbě RD. Postel a noční stolky již máme koupené, jsou z bukové dýhy. Naše budoucí ložnice bude mít okno na severní stranu, nebude tedy moc světlá, a proto bychom ji chtěli vybavit v teplých a útulných barvách. Stěnu za postelí bych si představovala cihlovou a ostatní krémové. Vestavěnou skříň bych volila smetanovou se zrcadlem. Jakou k tomu zvolit barvu plovoucí podlahy? Anebo skříň volit také z buku? Děkuji předem za odpověď, Eva B.

Odpověď

Dobrý den přeji. Výmalbu můžete volit ve vámi vybraných odstínech. Pozor, mohou působit až moc živým dojmem, barva by vás tedy mohla budit spíš k aktivitě než k odpočinku. Pokud je místnost dostatečně velká, můžete volit skříň s korpusem v odstínu buku a zrcadlovými dveřmi (vhodná by byla i smetanová se zrcadlem). Podlaha může být buková či v odstínu světlý javor se smetanovými koberečky.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Dobrý den, moc prosím o tip na moderní metrážové koberce. V bytě máme po renovaci bukové parkety. Nyní máme malé děti, proto jsme se rozhodli pro toto dočasné řešení. Děkuji.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete volit jen větší kusový koberec shaggy vysoký vlas nebo pak nízký a barevnost dle dekorací.

Dotaz

Děkuji za odpověď, k této podlaze plánujeme kuchyňskou linku bílou v lesku, prac.deska ořech a zadní plocha linky grafosklo bílé s kombinací hnědožluté. Nebyla by za linkou lepší deska v ořechu?

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano ořechová deska prostor sjednotí.