Dotaz

Jaké sklo bych si měl vybrat do sprchového koutu, aby mi na něm nezůstávaly kapky vody a aby sklo následně nebylo upatlané od vody? Děkuji.

Odpověď

Dobrý den, pro sprchové kouty volte určitě sklo kalené (bezpečnostní) o síle 6 až 8 mm. Proti usazování kapek vody na skle jsou dobré sprchové kouty, které mají nanesenou ochrannou vrstvu – tzv. Clearschield, který brání usazování nečistot a vodního kamene. Doporučená skla pro sprchové kouty jsou čirá (průhledná, klasická) anebo tzv. skla planibel, což je průhledné sklo, ale probarvené (barevné). Nedoporučuje se ornamentní sklo, a to kvůli obtížné údržbě a možnosti usazování vodního kamene. Zkuste se podívat například na www.vvsklo.eu.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

K jídelnímu setu. může být dub sonoma? Ještě prosím o isnpiraci do obyvaku. Dveře dub, podlaha viz foto. Gauč a nábytek máme starý, takže budem dávat vše nové.A barvy zdí, tapety, barva? Okna jihozápad. Děkuji

detail dotazu

Odpověď

Ano může být. Podlaha vidět není. barvy pak např. bordó, orchideová, khaki, limetka. Dle oblíbenosti v kombinaci s šedou nebo cappucinovou.

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu, jaké vybrat osvětlení do ložnice (podlaha dub, postel v hnědé kožence), využít stávající (křišťál či 4-ramenný lustr)? Zvolit bílé chladné či teplé žluté světlo? Děkuji.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Raději bych volila modernější lustr s teplým osvětlením.

Dotaz

Dobrý den, jaké vybrat 3 ks osvětlení do obývacího pokoje s kuchyní, s LED či úspornými žárovkami (3-5 ramenný se skleněnými kalíšky, přisazený stropní čtverec či kruh)? Linka ke stropu (v. 267cm). Děkuji.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Stropnice osvětlí celý prostor jen bych ji nekombinovala s daným typem závěsného lustru nad jídelním stolem ale spíš bych volila styl tohoto osvětlení v jednodušších liniích.