Dotaz

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu s výběrem laminátové plovoucí podlahy. Chceme, aby byla v obou patrech stejná, tzn. i v podkrovních pokojích. Okna máme borovice, odstín antický teak, vnitřní dveře chceme dát ořech premium, což je odstín skoro totožný s okny. Typ dveří, který jsme si vybrali, totiž dělají jen v pěti odstínech a ořech vypadá nejlépe. Obývací prostor (výmalba bílá káva, nábytek bříza), hala (výmalba bílá káva světlejší) a kuchyně (linka uralský dub, dlažba světlounce béžová lesklá, výmalba smetanová) jsou od sebe odděleny jen dvěma obloukovými klenbami. V patře je dětský pokoj (výmalba zelenožlutá, nábytek bříza) a ložnice (výmalba meruňková, nábytek dub – řada MALM z Ikey). Zatím uvažujeme o dubu přírodním – 3 parketa. Myslíte, že se tam bude hodit? Případně – co jiného by bylo lepší? Můj druhý dotaz se týká chodby. Dlažba bude světlá Fila krém (viz. foto), chtěla bych poradit, jakou barvou vymalovat (uvažovala jsem o žluté, meruňkové nebo béžové) a jaký odstín by byl nejlepší pro předsíňovou stěnu. Moc děkuji za všechny odpovědi, Martina.

Odpověď

Dobrý den. Vámi zvolený dub je moc krásný a dle mého je také nejvhodnější. Jsem zastánce jednotné podlahy v celém prostoru, tedy i v předsíni. Chodbu je dobré vymalovat optimisticky, odstín záleží spíše na Vašich pocitech.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Dobrý den, moc prosím o tip na moderní metrážové koberce. V bytě máme po renovaci bukové parkety. Nyní máme malé děti, proto jsme se rozhodli pro toto dočasné řešení. Děkuji.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete volit jen větší kusový koberec shaggy vysoký vlas nebo pak nízký a barevnost dle dekorací.

Dotaz

Děkuji za odpověď, k této podlaze plánujeme kuchyňskou linku bílou v lesku, prac.deska ořech a zadní plocha linky grafosklo bílé s kombinací hnědožluté. Nebyla by za linkou lepší deska v ořechu?

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano ořechová deska prostor sjednotí.