Dotaz

Dobrý den, rád bych vyřešil obývák s kuchyní. V kuchyni bych chtěl bílá lesklá dvířka a černé (nebo wenge) rámy. Mám už granitový černý dřez, a tak asi vyberu stejně černou desku v laminu. Co mám dát na zeď? Černou lesklou mozaiku, nebo nějaké velkoformátové dlaždice? Kuchyň bude hodně technická, doplňky budou v minimalistickém stylu v nerezu. Horní skřínky plánuji jen dvě (rozměry asi 80cm x 37cm). Linka bude mít tvar do L, předpokládané rozměry jsou 3005mm x 1950mm. I celá místnost je do písmene L a je dost velká, kuchyň má 19 m2, obývák 21 m2. Také nevím, jakou vybrat podlahu a parapety. Na severní straně chci dvě plastová okna (1310×1200) s 35cm hlubokými parapety, další dvě francouzská okna (2100×1200) směřují na západ a východ. V obývacím pokoji je i krbová vložka z rohového skla, takže na krb bude vidět z obýváku i z kuchyně. Nevím, jakou vybrat sedačku a obývací stěnu, aby ladila s linkou. Jakou mi doporučíte výmalbu? Vnitřní dveře směřující na jih budou asi skleněné nebo dřevěné se sklem. Přes den jde do obýváku z chodby krásné světlo. Předem děkuji, D.D.

Odpověď

Dobrý den, Váš dotaz je již nad rámec služeb této poradny. Jde o celkové řešení dvou místností, takže pokud chcete poradit, a to i na komerční bázi, můžete samozřejmě nahlédnout do kontaktů a oslovit přímo některého z bytových designérů. Děkujeme za pochopení.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Chceme dát do garsonky nějakou postel se zdr. matr., pod okno, vedle ke stěně dvojsed. pohovku. Jaký typ postele zvolit, aby to nějak vypadalo, chceme určitě i čelo za hlavu nebo jak to oddělit, moc místa tam není, roztah. gauč nechceme, dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Volte materiál dle ostatního nábytku buď masiv nebo laminát. Důležité je sladit s ostatním nábytkem. Seženete ale také rozkládací sedačku se zdravotní matrací a polohovatelnými rošty.

Dotaz

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, Mám dlouhou úzkou chodbu, kde je plynový kotel, který bych těla zakrýt,tak aby chodba se ještě více nezúžila. Jaké by bylo nejlepší řešení, aby to bylo vzdušné. Děkuji

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Na konkrétní radu bych potřebovala vidět rozmístění chodby a umístění kotle v návaznosti na již použité materiáůy a dekory. Pokusila bych se jej zakomponovat do skříňové či věšákové sestavy.

Dotaz

Dobrý den,rádi bychom zakomponovali do jídelny stará kamna. Hodí se, prosím? Uvažujeme nad pásem obkladu (o něco vyšším než kamna) od šedé stěny do rohu a na kolmé stěně šikmo dolů. Odstín soho, porovnání s výmalbou viz foto. Moc děkuji za Váš názor.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano SOHO je možná varianta ale spíš bych se ještě přikláněla k tmavé wall street.