Dotaz

Dobrý den. Potřebovala bych poradit, jakým způsobem sladit barvu kuchyňské linky s dveřmi a podlahou. Líbila by se mi kuchyňská linka v barvě ořech/javor. Myslela jsem, že bych ji mohla ozvláštnit tím, že obložení za linkou by bylo v červenofialové, zelenkavé nebo cihlové barvě. V jaké barvě mám vybrat pracovní desku? A jak vyřešit podlahu a dveře? Javor mi na podlahu přijde příliš světlý a ořech zase moc tmavý. Chtěla bych takovou podlahu, na které nebude hned všechno vidět. Jaký máte názor na umístění dřezu a varné desky do rohů kuchyně? Je možné vymalovat stěny jinak než bíle, jestliže použijeme barevné obložení? V odstínu toho obložení, nebo jinou barvou? Děkuji předem za odpověď.

Odpověď

Dobrý den přeji. Jestliže budete volit kuchyňskou linku v kombinaci korpus ořech/přední dvířka v javoru, může být pracovní deska v ořechu a obklad v cihlové barvě. Výmalbu zvolte v cihlové barvě či v odstínu cappuccino. Podlahu doporučuji v ořechu a dveře v javoru (nebo také v ořechu). Jestliže budete volit ještě další dřevěný dekor, vyberte podlahu v dubu přírodním a dveře také v dubu, nábytek v kombinaci ořechu a javoru. Další dřevinu již do interiéru nepoužívejte.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.