Dotaz

Dobrý den, potřebuji poradit s obývacím pokojem. Máme podlahu v odstínu ořech, dveře třešeň se skleněnou matnou výplní, nábytek bude nejspíš taktéž třešeň, okna bílá. Mám však problém se sedačkou (do tvaru L, 3+2). Bude umístěna naproti krbu a velké televizi, za ní bude zeď (bílá?) a o kousek dál je okno. Pokoj je dost světlý. Chceme pořídit koženou sedačku, ale manžel chce kaštanovou barvu. Ta je sice praktická, protože máme malé dítě, ale já se obávám, že pokoj bude strašně tmavý. Nebo mám přistoupit na kaštan a zútulnit vše světlými doplňky (závěsy, polštářky, váza)? Nebo máme ještě změnit odstín nábytku? Děkuji.

Odpověď

Dobrý den přeji. Podle popisu předpokládám, že pokoj je dostatečně prostorný pro tmavší nábytek. Sedací souprava v odstínu kaštanu je tedy možná. Výmalba za ní by byla dobrá v jemném smetanovém či vanilkovém nádechu a doplňky (koberec, polštářky, dekorace) opět smetanové.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Vážení, potřebovala bych poradit ohledně naší ložnice (půdní vestavba). Chci ji nějak oživit. Máme zelený koberec a světlounce zeleně vymalované zdi, přesněji dvě jsou světle zelené a dvě protilehlé bílé. Nábytek je v odstínu přírodní smrk, takže dost světlý. Což je trochu problém, protože barva na zdi je dost mdlá. Při malování nám to přišlo moc tmavé a měli jsme strach, abychom neměli v ložnici brčál. Teď vypadá pokoj dost nenápadně. Chtělo by to nějaké oživení. Bohužel nemůžeme mít závěsy. Tak jsem přemýšlela o nějakém nápaditém přehozu přes postel. Ale nevím, jaký použít odstín. Mně by se líbila třeba oranžová, ale ta barva na stěně je dost světlá, tak nevím. Moc prosím o pomoc. S pozdravem Jana Plicová.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete použít zemité odstíny oranžové, oranžovohnědé až červené. Prostor se oživí a zútulní.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.