Dotaz

Dobrý den, na základě vysílání pořadu „Sama doma“ Vás prosím o radu, jakým způsobem rekonstruovat dětský pokoj (včetně vymalování) pro dvě dcery (10 let a 1 rok). Nesmí v něm chybět prostor na spaní, hraní a školní povinnosti. Zaslané fotografie zobrazují současný stav. Vestavná skříň je používaná celou rodinou jako šatní a starší dcerou i jako prádelní. Mladší dcera bude potřebovat novou prádelní skříň, obě pak nové postele a místo pro ukládání hraček, knih a školních potřeb. (Šlo by návrh zaslat jako foto?) Děkuji za vstřícnost a zdravím, Ilona Velíková.

Odpověď

Dobrý den přeji. Konkrétní návrh je nad rámec této poradny a není ani možný bez udání rozměrů pokoje. Z fotografií je vidět, že je prostor nejednotný, neuspořádaný. Dobré je jistě vyměnit všechen nábytek kromě vestavěné šatní skříně. Nábytek poté ladit ke skříni, tedy volit jej v buku. Stoly je dobré umístit po délce celého okna, zapustit je k oknu tak, aby se získal další využitelný prostor. Místnost je dost komplikovaně využitelná vzhledem k velké šatní skříni a poměrně malé hloubce. Také zde vyrůstají dívky s velkým věkovým rozdílem. Chtělo by vytvořit v prostoru optické předělení na dvě části, aby měly obě sestry svůj koutek pro hraní, koníčky a učení. Konkrétní návrh by bylo možné zrealizovat již na soukromé bázi. Můžete se obrátit na jednoho z bytových poradců a domluvit se na podrobnostech. Interiér by bylo dobré oživit výmalbou např. v oranžové, vanilkové či světlé zelené.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Chceme dát do garsonky nějakou postel se zdr. matr., pod okno, vedle ke stěně dvojsed. pohovku. Jaký typ postele zvolit, aby to nějak vypadalo, chceme určitě i čelo za hlavu nebo jak to oddělit, moc místa tam není, roztah. gauč nechceme, dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Volte materiál dle ostatního nábytku buď masiv nebo laminát. Důležité je sladit s ostatním nábytkem. Seženete ale také rozkládací sedačku se zdravotní matrací a polohovatelnými rošty.

Dotaz

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, Mám dlouhou úzkou chodbu, kde je plynový kotel, který bych těla zakrýt,tak aby chodba se ještě více nezúžila. Jaké by bylo nejlepší řešení, aby to bylo vzdušné. Děkuji

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Na konkrétní radu bych potřebovala vidět rozmístění chodby a umístění kotle v návaznosti na již použité materiáůy a dekory. Pokusila bych se jej zakomponovat do skříňové či věšákové sestavy.

Dotaz

Dobrý den,rádi bychom zakomponovali do jídelny stará kamna. Hodí se, prosím? Uvažujeme nad pásem obkladu (o něco vyšším než kamna) od šedé stěny do rohu a na kolmé stěně šikmo dolů. Odstín soho, porovnání s výmalbou viz foto. Moc děkuji za Váš názor.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano SOHO je možná varianta ale spíš bych se ještě přikláněla k tmavé wall street.