Dotaz

Dobrý den, rád bych se s Vámi poradil ohledně přeměny prostoru vstupní haly v rodinném domě. Prostor vstupní haly se nachází za dveřmi uzavřenou předsíní, v níž je umístěný botník. Ze vstupní haly je volný vstup na schodiště do 1.NP a také do přízemního bytu uzavřeného samostatnými dveřmi. Halový prostor je prosvětlen vnitřním oknem (přes vnější okna předsíně) a také okny umístěnými na schodišti, na stropě je umístěn původní lustr. Prostor haly je nyní užíván jako přijímací místnost pro občasné návštěvy. V prostoru haly je zatím stará sedací souprava s konferenčním stolkem. Stěny jsou vymalovány oranžovou barvou, na stěně proti oknu je umístěna původní tapeta (viz. foto). Na podlaze je (průmyslový) tmavě šedý koberec. Rozměry prostoru: 4,20m x 3,50m, výška místnosti 2,65m. Rád bych do tohoto prostoru umístil nový prostor pro jednání, případně část haly využil jako pracovní kout. Prosím o radu, jak prostor vymalovat (příp. jak zvolit vzor tapety), jak vybrat vhodný povrch podlahy a druh osvětlení. Případně mi poraďte i barvu a druh nábytku. Uvažoval jsem o rozčlenění „japonskou stěnou“ nebo pultem. Dveře určitě zachovám, jsou nové dřevěné. Velmi děkuji za Vaši odbornou radu.

Odpověď

Dobrý den přeji. Volila bych nábytek v dekoru třešeň (viz vstupní dveře) a výmalbu v jemném odstínu cappuccino. Místo fototapety doporučuji tapetu např. http://www.tapety-folie.cz/tapeta-vliesova-la-vida-c0373130/d-71209/, která má jednoduchý design. Sedací soupravu bych volila v tmavém odstínu bordó či čokoláda; pro doplňky volte bordó barvu. Prostor bych nečlenila pevně, ale třeba oboustranným otevřeným policovým systémem. Pracovní stůl bych orientovala k oknu. Osvětlení volte centrální, stropní.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Dobrý den, máme možnost potáhnout madlo na schodiště vinylem, v dekoru, který bude na schodišti, máme toho využít nebo máme jít do klasického hladkého dřeva v barvě schodů? Mám strach z té hrubé struktury vinylu, ale nikdy jsem to neviděla. Děkuji

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Pokud zvolíte či bude možnáý stejný odstín jako podlaha a schodiště nechte přírodní dřevo.

Dotaz

Dobrý den,vybrali jsme si do celého RD podlahu od Wineo victoria white oak 600 xl.Dveře bychom chtěli trochu kontrastní(dub tabákový,jasan hnědý nebo dle vašeho názoru) zda-li schodiště máme zvolit do stejného dekoru jako podlahu nebo spíše do tmava

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Dveře volte dubové ale shcodiště v dekoru podlahy.