Dotaz

Dobrý den. Mám dotaz týkající se kuchyně propojené s obývacím pokojem (celková plocha je cca 40m2). Jedná se o novostavbu, máme pár kusů nového nábytku z Ikey v dekoru borovice s mořidlem antik. Přála bych si laminátovou podlahu v nějakém tmavším odstínu nebo v šedavém nádechu. Chtěla jsem i kuchyň v barvě antik, ale rodina mě odradila. Tak jsem se rozhodla pro dekor bříza a šedou desku (zatím jsem je ještě nekoupila). Některou stěnu bych ráda vymalovala zeleně. Kuchyň bude do „L“, kvůli dvěma oknům nepočítám s žádnými horními skříňkami. A teď dotazy. Zaprvé – ladí k sobě vybrané materiály a barvy? Zadruhé: chtěla bych osvětlení pracovní desky linky řešit třemi od stropu zavěšenými lampami s úzkým stínidlem. Prý to ale bude nepraktické, nedostatečně osvětlující a bude mi to vadit při práci. Co si o tom myslíte? Případně – jak jinak osvětlení řešit? Moc děkuji za Váš čas a pomoc, Petra. PS:V příloze zasílám foto kuchyně.

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete volit podlahu v tmavém či šedém odstínu, na kuchyňskou linku použijte světlý odstínu bříza. Poté můžete kombinovat nábytek v obytném prostoru také v bříze, odstín šedé pracovní desky by měl vycházet z barvy podlahy. Osvětlení pracovní desky bych volila centrální, aby „pokrylo“ celý prostor a také strop. Volba závěsných úzkých svítidel není ideální.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dekuji. V pripade bile byl by mozny obklad velkoformatovy nebo by se tam hodily uzsi obklady na svislo? Neco jako dlazba. a jeste mam prosbu ohledne trouby a mikr. Budou ve vysoke skrini nalevo. Mame zvolit v bile barve nebo klasiku?

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Velkoformátového obkladu bych se nebála a spíš bych jej vzhledem k praktičnosti volila. Můžete volit bílé spotřebiče. Vždy ale volte dle funkcí a ne dle barvy,

Dotaz

Dobrý prosim o radu, co by se hodilo za kuch. linku.Dvirka na mycce budou doplneny.Kuchyn je spojena s obyvakem, doplnky budou zelene.Stena v obyv. je tmavsi late nez je v kuchyni v kombinaci s bilou. Dekuji.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Volila bych zádovou desku jako desku pracovní nebo bílou.

Dotaz

Děkuji za odpověď, k této podlaze plánujeme kuchyňskou linku bílou v lesku, prac.deska ořech a zadní plocha linky grafosklo bílé s kombinací hnědožluté. Nebyla by za linkou lepší deska v ořechu?

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano ořechová deska prostor sjednotí.