Dotaz

Dobrý den, ještě bych potřebovala poradit ohledně příjezdové plochy a chodníku k domu. Vjezd do garáže bude zabírat dost velkou plochu, a proto jej chceme udělat v nějaké ne příliš výrazné barvě. Jen nevíme, jestli zámkovou dlažbu přizpůsobit antracitové střeše a šedé silnici – tedy volit melážovou šedou (ilcampo_vulcano nebo kaplea_colormix-syenit), nebo naopak vybírat podle fasády – tím pádem použít nějakou pískovo-hnědou (kaplea_colormix_safari). Kolik řad obkladu lícových cihel od země máme použít, jaké vybrat? A máme je vůbec dávat? Jak barevně řešit zadní stranu domu? Ta vysoká část nad garáží nepůsobí dobře. Máme udělat na šířku tmavší pruh, nebo barvy otočit a zezadu mít garáž světlou a dům v té tmavší? Děkuji za odpověď a za vaše stránky. Jsou super.

Odpověď

Dobrý den přeji. Rozhodně bych volila stále stejné odstíny tmavé a světlé fasády – doporučuji tmavší garáž a zadní části do zahrady, zbylou nechte část světlejší. Obkladové pásky nedávejte vůbec. Příjezdovou komunikaci bych volila v odstínu 2038_kaplea_colormix_syeni, ale strukturou se mi víc líbí 2038_ilcampo_vulcano.jpg. Zkusila bych ještě vyhledat vhodnější odstín a typ dláždění.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Vážení, potřebovala bych poradit ohledně naší ložnice (půdní vestavba). Chci ji nějak oživit. Máme zelený koberec a světlounce zeleně vymalované zdi, přesněji dvě jsou světle zelené a dvě protilehlé bílé. Nábytek je v odstínu přírodní smrk, takže dost světlý. Což je trochu problém, protože barva na zdi je dost mdlá. Při malování nám to přišlo moc tmavé a měli jsme strach, abychom neměli v ložnici brčál. Teď vypadá pokoj dost nenápadně. Chtělo by to nějaké oživení. Bohužel nemůžeme mít závěsy. Tak jsem přemýšlela o nějakém nápaditém přehozu přes postel. Ale nevím, jaký použít odstín. Mně by se líbila třeba oranžová, ale ta barva na stěně je dost světlá, tak nevím. Moc prosím o pomoc. S pozdravem Jana Plicová.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete použít zemité odstíny oranžové, oranžovohnědé až červené. Prostor se oživí a zútulní.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.