Dotaz

Dobrý den, dovoluji si poprosit Vás o radu. V patře rodinného domu máme v chodbě na podlaze dubovou mozaiku (matný lak). Teď řešíme podlahy do ložnice a pokoje v tomto patře. Líbí se mi dubová prkna, která bychom natřeli stejným matným lakem. Lesklá podlaha vedle té matné na mě působí rušivě, i když se jedná o samostatný pokoj uzavřený dveřmi. Co říkáte na ta prkna? Není to k drobné mozaice až příliš velký kontrast? Každopádně dřevinu jsme chtěli od začátku stejnou. Děkuji moc.

Odpověď

Dobrý den, mozaika do chodby je velmi vhodná volba vzhledem k její trvanlivosti a nenáročným požadavkům na údržbu. Doporučil bych jí i do dalších prostor, ale chápu, že chcete ložnici nějakým způsobem odlišit a zjemnit. Dubová prkna působí velmi romanticky a nejlépe se na ně hodí jemná patina či velmi surový design.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Dobrý den, moc prosím o tip na moderní metrážové koberce. V bytě máme po renovaci bukové parkety. Nyní máme malé děti, proto jsme se rozhodli pro toto dočasné řešení. Děkuji.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete volit jen větší kusový koberec shaggy vysoký vlas nebo pak nízký a barevnost dle dekorací.

Dotaz

Děkuji za odpověď, k této podlaze plánujeme kuchyňskou linku bílou v lesku, prac.deska ořech a zadní plocha linky grafosklo bílé s kombinací hnědožluté. Nebyla by za linkou lepší deska v ořechu?

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano ořechová deska prostor sjednotí.