Dotaz

Dobrý den, prosím o ještě jednu radu. Na základě Vaší dřívější odpovědi vybíráme dubové dveře k dubové průmyslové mozaice na podlaze. Budou nejspíše od Sapeli – zaujala mě TENGA a trochu i LOTOS. Tenga je nápadná kresbou dřeva a dvěma směry. Co si o tom myslíte? Nebude to moc „divočina“ vzhledem k podlaze? Podlaha je v celém přízemí stejná, pouze v zádveří je tmavě šedivá dlažba Sandstone. Jaký typ dveří byste mi eventuelně doporučili? Děkuji předem za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, rád souhlasím s Vaší volbou podlahy kantovky – průmyslové mozaiky. Při výběru dveří by opravdu bylo vhodné následovat odstíny dřeva, které v ní již figurují, aby se barevně vzájemně doplňovaly. Nemusí jít však o stejný typ dřeva, lze využít pouze barvy, které v podlaze figurují. Vámi zvolený dekor dveří TENGA je velmi pěkný, doporučil bych také dýhu ořechu. K šedivé dlažbě a především k dekoru dubu se velmi hodí.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.