Dotaz

Dobrý den, koupili jsme chalupu s koupelnou o rozměrech 3m x 1,5m, v níž není okno. Dveře jsou na okraji podélné stěny. Zděný sprchový kout a jedno umyvadlo (pokud se vejdou, tak dvě) plánujeme na druhém konci. Jaký tvar a barvu obkladu a dlažby máme zvolit, aby se koupelna opticky rozšířila a prosvětlila? Děkuji.

Odpověď

Dobrý den, myslím, že do tak malého prostoru by se velmi hodila drobná mozaika. Zcela jistě je vhodná jako hlavní prvek např. nad umyvadlem. Ostatní obklad může být naopak většího formátu s horizontálním dekorem, tak se prostor alespoň částečně rozšíří. Určitě bych volil světlé tóny barev.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, budeme mít malou podkrovní koupelnu s oknem na V. Zatím nemáme vybranou barvu, zajímá mne ale, zda udělat celou koupelnu v jednom odstínu (světlém) nebo udělat např. podlahu tmavší než zbylý obklad?

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano můžete udělat podlahu v tmavší barvě. Prostor se oživí, „uzemní“ a bude to také praktičtější.

Dotaz

Dobrý den, jakou šíři zrcadla byste volila – v šířce umyvadla nebo v šíři celé umyvadlové skříňky? Děkuji.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Volila bych v šířce umyvadla.

Dotaz

Udělala by jste prosím nějaké změny? Děkuji

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Osobně bych pruh který je v šikminěě dotáhla po celém obvodu i nad celou vanou. a zrušila zvýraznění rohu nad vanou, ten bych nechala světlý. Také je na zvážení světlý pruh na obkladu vany.