Dotaz

Chtěla bych znovu vymalovat obývací pokoj a kuchyní. V obýváku je plovoucí podlaha dub, tři kusy nábytku jsou v dekoru dub rustikální. Jelikož jsme vyměnili rustikální sedací soupravu za rohovou rozkládací v modernějším provedení v oranžové barvě bez vzorku, chci se zeptat, jestli bych mohla vymalovat zelenkavou barvou. Nemám záclonu, jen závěs po stranách. Ten je žlutý, se třemi odstíny zelené v pruzích jako duha, a v té zelené jsou ještě oranžové fleky. Z obýváku se jde do kuchyně, v níž je také plovoucí podlaha. Kuchyňský nábytek je ve světlém bukovém masívu, vymalováno mám na světle modro. Hodila by se tam oranžová -meruňková barva? Můžete mi poradit? Děkuji, Hoferová.

Odpověď

Dobrý den, zelená barva do obývacího pokoje je k oranžové sedačce dobrý nápad. Nepoužil bych ji však na všechny stěny – zvolte její světlé jemné odstíny a doplňte ji ještě světle šedivou barvou. Meruňková výmalba je do kuchyně příliš standardní, světle modrá je vhodná neokoukaná volba.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Vážení, potřebovala bych poradit ohledně naší ložnice (půdní vestavba). Chci ji nějak oživit. Máme zelený koberec a světlounce zeleně vymalované zdi, přesněji dvě jsou světle zelené a dvě protilehlé bílé. Nábytek je v odstínu přírodní smrk, takže dost světlý. Což je trochu problém, protože barva na zdi je dost mdlá. Při malování nám to přišlo moc tmavé a měli jsme strach, abychom neměli v ložnici brčál. Teď vypadá pokoj dost nenápadně. Chtělo by to nějaké oživení. Bohužel nemůžeme mít závěsy. Tak jsem přemýšlela o nějakém nápaditém přehozu přes postel. Ale nevím, jaký použít odstín. Mně by se líbila třeba oranžová, ale ta barva na stěně je dost světlá, tak nevím. Moc prosím o pomoc. S pozdravem Jana Plicová.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete použít zemité odstíny oranžové, oranžovohnědé až červené. Prostor se oživí a zútulní.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.