Dotaz

Dobrý den, v kuchyni je podlaha dlažba ve smetanovo-cihlové barvě. Chci smetanovou kuchyň s pracovní deskou světlé přírodní dřevo. Jde o to, že kuchyň bude propojena s obývacím pokojem, kde je bílý nábytek také s přírodním dřevem, podlaha lino, tmavé dřevo. Tam bych na jednu zeď chtěla použít růžový odstín (nebo světlý šeřík). Nevím, jak to vyřešit, aby obývací pokoj ladil s kuchyní. Chtěla jsem použít ke sladění třeba sklo barvy lila za pracovní deskou, ale to asi neladí ke smetavo-cihlové podlaze. Takže mě hlavně trápí právě ta dlažba v kuchyni. Chtěla bych podlahu z obývacího pokoje protáhnout na co největší část kuchyně – aspoň tam, kde bude jídelní stůl, aby se části co nejvíce spojily. Stejně nevím, jestli do toho ta barva dlažby nebude nějak mimo. Snad jsem to napsala srozumitelně. Děkuji moc za radu, máte super stránky. Míša.

Odpověď

Dobrý den přeji. Osobně bych dlažbu vyměnila za linoleum, které by sjednotilo a propojilo oba prostory. Linoleum je vhodná podlahová krytina do celé kuchyňské části. Díky tomu byste mohla využít moderní výmalby v odstínu lila či růžovofialová. V kuchyni můžete volit za pracovní desku neutrální skleněný zelenkavý či bílý lacobel, a prostor bych oživila lila doplňky nebo výmalbou za kuchyňskou částí.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Vážení, potřebovala bych poradit ohledně naší ložnice (půdní vestavba). Chci ji nějak oživit. Máme zelený koberec a světlounce zeleně vymalované zdi, přesněji dvě jsou světle zelené a dvě protilehlé bílé. Nábytek je v odstínu přírodní smrk, takže dost světlý. Což je trochu problém, protože barva na zdi je dost mdlá. Při malování nám to přišlo moc tmavé a měli jsme strach, abychom neměli v ložnici brčál. Teď vypadá pokoj dost nenápadně. Chtělo by to nějaké oživení. Bohužel nemůžeme mít závěsy. Tak jsem přemýšlela o nějakém nápaditém přehozu přes postel. Ale nevím, jaký použít odstín. Mně by se líbila třeba oranžová, ale ta barva na stěně je dost světlá, tak nevím. Moc prosím o pomoc. S pozdravem Jana Plicová.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete použít zemité odstíny oranžové, oranžovohnědé až červené. Prostor se oživí a zútulní.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.