Dotaz

Dobrý den, chci se zeptat, v jaké barvě a v jakém dekoru máme volit nábytek do obývacího pokoje orientovaného na severozápad. Představujeme si něco jednoduchého, moderního, výška by měla být cca 60 cm, ale šířka přes celou stěnu, roh a část druhé stěny (tedy cca 7-8m). Je nutné nechat vše vyrobit na zakázku kvůli nosnosti a větší hloubce, protože na nábytek chceme umístit dvě velká akvária. Uprostřed místnosti je krémová až šedobílá sedačka s žakárovým vzorem, hranatá, s matnými kovovými nožkami. Stěna u velkého okna z bílého plastu je velmi světle tyrkysová, naproti o odstín tmavší (zde budou akvária), stěna před pohovkou je jemná oranžová, protilehlá stěna je zatím bílá (tam do budoucna plánujeme knihovnu, zatím ji však nechceme). Podlaha je EGGER světlý platan, dveře javor. Chtěla jsem nějakou variantu bukového nábytku, s tím jsem vybírala podlahu, ale partner nesouhlasí, prý je „přebukováno“ – volil by tmavý dekor a výraznější kresbu, např. ořech nebo i wenge. Já mám z tmavého nábytku strach kvůli poměrně velké ploše, kterou bude zabírat a javor mi k té tyrkysové připadá až příliš studený. Jaký je váš názor? Nebo mám zvolit pískově světlé zebrano jako kompromis? Je světlé a je tam i kresba, sice jiná než na podlaze, ale ve stejných odstínech. Máme bílou stěnu vymalovat oranžově jako tu protilehlou, nebo se raději držet světle tyrkysové? Na doplňky tmavě hnědou? Vypadala by hezky k tyrkysové. Omlouvám se za vyčerpávající délku dotazu, díky za odpověď.

Odpověď

Dobrý den přeji. Opravdu bych volila tmavší a výraznější dekor nábytku – ořech bude velice příjemný. Pokud se bojíte tmavé barvy, můžete ji kombinovat s matným sklem či lesklými dvířky v odstínu sedací soupravy. Tím se prostor sjednotí. Osobně bych volila doplňky v čokoládové barvě (viz ořechový nábytek) v kombinaci s tyrkysovou.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Vážení, potřebovala bych poradit ohledně naší ložnice (půdní vestavba). Chci ji nějak oživit. Máme zelený koberec a světlounce zeleně vymalované zdi, přesněji dvě jsou světle zelené a dvě protilehlé bílé. Nábytek je v odstínu přírodní smrk, takže dost světlý. Což je trochu problém, protože barva na zdi je dost mdlá. Při malování nám to přišlo moc tmavé a měli jsme strach, abychom neměli v ložnici brčál. Teď vypadá pokoj dost nenápadně. Chtělo by to nějaké oživení. Bohužel nemůžeme mít závěsy. Tak jsem přemýšlela o nějakém nápaditém přehozu přes postel. Ale nevím, jaký použít odstín. Mně by se líbila třeba oranžová, ale ta barva na stěně je dost světlá, tak nevím. Moc prosím o pomoc. S pozdravem Jana Plicová.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete použít zemité odstíny oranžové, oranžovohnědé až červené. Prostor se oživí a zútulní.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.