Dotaz

Dobry den, chtěl bych požádat o radu s dveřmi, vedoucími ze schodiště do bytu. Zatím máme nevhodné lítačky, které chceme vyměnit. Nejenom kvůli jejich stáří, ale i proto, že jimi tzv. táhne (viz foto). Rozměr celého vstupního otvoru je 265 x 143,5 cm, proto budou vedle dveři potřeba zřejmě i nějaké prosklenné světlíky (případně jeden s výplní a druhý prosklený). Přemýšlíme o nejlepší variantě materiálu a uspořádání dveří a světlíku. Také přemýšlíme o optimálním rozměru dveři, jestli raději jednokřídlé 80 nebo 90, nebo dvoukřídlé (třeba 140)? Za doporučení nejvhodnějších dveří a jejich odstínu předem děkujeme. Na podlahu již máme vybranou plovoucí podlahu Witex Marena (taková medová barva dřeva). Stejná barva podlahy je už ve vedlejší ložnici. V jakem odstínu byste vedle vstupních dveří ješte potom doporučili výmalby sten a vestavěné šatní skříně? Doporučila byste třeba prosklenné vestavěné skříně? Chodba má rozměry 360 x 200 cm a jsou v ní na jedné straně dveře do pokojíku, na druhé straně dveře do kuchyně a naproti vstupním dveřím jakoby tedy v „čele“ dvere do loznice (viz dalsi foto).

Odpověď

Odpovědi se ujal Ing. Aleš Ullmann, manager technického rozvoje SAPELI, a.s. – osobně doporučuji jednokřídlové dveře (90 cm průchod) s bočním světlíkem a nadsvětlíkem. Druhá varianta mohou být dvoukřídlové dveře s nadsvětlíkem (80 + zbytek). Co se týká dřevin doporučil bych buk, olši, třešeň, bubinga. Barvu stěn bych ladil do žlutých odstínů. U vestavěných skříní bych doporučil použít na dveře zrcadlo, prostor bude působit volněji.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.