Dotaz

Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně barevného sladění kuchyně, která bude v jednom prostoru s obývákem. Kuchyně bude mít horní skříňky v barvě cappuccino velmi lesklé a dolní v barvě mandlové dřevo, pracovní deska bude šedý beton tmavý. Můžeme na podlahu použít velkoformátovou dlažbu ve vysokém lesku? V jaké barvě? Dále si nevíme rady, co použít mezi horní a dolní část kuchyňské linky. Prosím, poraďte mi i s barvou zdi v kuchyňské části. Okna jsou tmavá, dveře jsme ještě nevybrali. Přikládám obrázek, ale na něm je navíc ostrůvek, který nechceme. Děkuji předem, Marcela.

Odpověď

Dobrý den, velkoformátovou dlažbu na podlahu Vám doporučuji – může být také ve světle šedivé barvě. Mezi horní a dolní skřínky dejte barevné sklo – lacobel ve světlých barvách. S dekorem dřeva bude dobře ladit světle modrá, zelená či žlutá barva. Do kuchyně můžete také uplatnit designové nálepky, tzv. stickery. Zkuste si vybrat na www.POINTshop.cz. Obrázek bohužel nebyl k dispozici.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Vážení, potřebovala bych poradit ohledně naší ložnice (půdní vestavba). Chci ji nějak oživit. Máme zelený koberec a světlounce zeleně vymalované zdi, přesněji dvě jsou světle zelené a dvě protilehlé bílé. Nábytek je v odstínu přírodní smrk, takže dost světlý. Což je trochu problém, protože barva na zdi je dost mdlá. Při malování nám to přišlo moc tmavé a měli jsme strach, abychom neměli v ložnici brčál. Teď vypadá pokoj dost nenápadně. Chtělo by to nějaké oživení. Bohužel nemůžeme mít závěsy. Tak jsem přemýšlela o nějakém nápaditém přehozu přes postel. Ale nevím, jaký použít odstín. Mně by se líbila třeba oranžová, ale ta barva na stěně je dost světlá, tak nevím. Moc prosím o pomoc. S pozdravem Jana Plicová.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete použít zemité odstíny oranžové, oranžovohnědé až červené. Prostor se oživí a zútulní.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.