Dotaz

Dobrý den, potřebuji se s vámi poradit ohledně barvy a materiálu na vnitřní dveře do našeho domu. V přízemí máme kuchyň spojenou s obývacím pokojem. Kuchyň i jídelní stůl jsou v dubu v moření zlatý dub. Podlahu máme dřevěnou z přírodního dubu (viz foto). Z chodby do kuchyně bude pouze slepá zárubeň. Na chodbě máme schodiště z buku (různé odstíny, ale světlé). Jaké dveře máme použít do všech místností? Máme je ladit ke schodišti jak v barvě, tak i v materiálu? Více se nám líbí dub, ale jiné schodiště bohužel od dané firmy nešlo. Je možné dát do kuchyně slepou zárubeň v barvě linky a dveře do ostatních místností ve světlejší barvě a v dubu? Foto schodiště ještě mohu doposlat. Teď ho bohužel nemám. Moc děkuji za radu. Rádi bychom si dveře pořídili co nejdříve, ale neradi bychom vybrali špatně.

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete volit dveře v dýze dubu, hezký je třeba model Tenga od Sapeli. Můžete ale také využít dýhy ořechu, která je tmavšího odstínu a bude k buku také ladit.

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.