Dotaz

Dobrý den. Kupujeme byt v novostavbě a nevíme si rady s výběrem barev dveří a podlah. Jedná se o byt 4+kk o ploše 97m2, je v přízemí s předzahrádkou. Kuchyň bude spojená s obývacím pokojem o rozloze 31m2. Kuchyň bude v barvě tmavý wenge (až černá) a bílá (materiál matný lak/folie), dále tam jsou tmavé vrchní a dolní skříňky, světlá pracovní deska a vrchní skříňky, jídelní stůl plánujeme v barvě wenge s bílým sklem. Sedací souprava je světlá, obývací nábytek máme v tmavším dřevě (wenge, ořech) + bílá, cappuccino. Kuchyň je orientovaná na východ, obývací část s jídelnou na jihovýchod. Ložnice (13,85m2) směřuje na jih, máme vybranou kombinaci wenge/lesklá bílá. Dva zbývající pokoje o rozloze cca 12m2 jsou orientované na sever a severozápad. V koupelně a na WC bude podlaha Imola Blown tmavě hnědá 40x40cm, na chodbě Imola Blown 40×40 béžová. Obklad koupelny a WC bude v kombinaci těchto dvou barev. Chodba má 15,5m2, ale první dva metry jsou velice úzké (cca 1.25m2), poté se rozšiřuje a je z ní vstup do všech pokojů. Dveře, které se nám velice líbí, jsou od Sapeli – jedná se o Lotos CPL model 13. Mezi chodbou a obývací místností budou dveře do pouzdra 100cm (Lotos CPL model 53). Nevíme, zda tmavší dveře a světlejší podlahy či naopak či světlé dveře i světlou podlahu. Podlahu bychom chtěli PVC v dekoru dřeva. Předem velice děkuji za vaši pomoc.

Odpověď

Dobrý den, podle popisu jste zvolili spíše cestu kontrastů. Prostor můžete opticky sjednotit vhodně vybranými dveřmi a podlahou. Zkuste třeba podlahu v dekoru dub nebo bělený dub a k ní jednobarevné dveře, třeba ve středně šedivé barvě z nabídky Sapeli (jasan polární).

Mohlo by se ti líbit

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Uvažujeme o koupi bílé sedací soupravy z umělé kůže. Máme trochu obavy z údržby. Zda barva nezežloutne, nepopraská. Nemáme s tímto materiálem žádné zkušenosti. Nevíme, jestli bude pohodlný, nebude klouzat. Není přece jenom lepší zvolit látkovou sedací soupravu? Děkuji, J. K.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, podle mého názoru se vypsaných bodů nemusíte obávat, pokud zvolíte kvalitního dodavatele sedacích souprav. Doporučoval bych Vám prohlédnout si nabídku www.POINTshop.cz. Pokud si vyberete, není problém se dohodnout na osobní schůzce, zodpovědět Vám všechny případné otázky a ukázat katalogy včetně reálných vzorků kožených potahů.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.