Dotaz

Vážení, potřebovala bych poradit ohledně naší ložnice (půdní vestavba). Chci ji nějak oživit. Máme zelený koberec a světlounce zeleně vymalované zdi, přesněji dvě jsou světle zelené a dvě protilehlé bílé. Nábytek je v odstínu přírodní smrk, takže dost světlý. Což je trochu problém, protože barva na zdi je dost mdlá. Při malování nám to přišlo moc tmavé a měli jsme strach, abychom neměli v ložnici brčál. Teď vypadá pokoj dost nenápadně. Chtělo by to nějaké oživení. Bohužel nemůžeme mít závěsy. Tak jsem přemýšlela o nějakém nápaditém přehozu přes postel. Ale nevím, jaký použít odstín. Mně by se líbila třeba oranžová, ale ta barva na stěně je dost světlá, tak nevím. Moc prosím o pomoc. S pozdravem Jana Plicová.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete použít zemité odstíny oranžové, oranžovohnědé až červené. Prostor se oživí a zútulní.

Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Ješt é se zeptám, když bychom dali do té garsonky vin. podlahu nějaký dub bélený, můžeme dát k tomu i světlé dřevo, jaké, chceme kuchyň bílou, tmav. šedou desku, obklad bílý,dík.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano určitě toto ladění je příjemné.

Dotaz

Dobrý den,jaký koberec by se hodil do chlapského dětského pokojíčku orientovaného na sever, nábytek je v provedení bříza. Děkuji. Zuzka.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Volila byhc zelenkavou nebo šedou.

Dotaz

Zdravím, zvažujeme kuchyň – podlaha bělený dekor dřeva, bílá linka, prac. desku tmavší dřevo, obklad světlý (nebo tmavý?), výmalba béžový kašmír, římské rolety lososové – jaké konkrétní dekory dřeva byste doporučila pro podlahu a prac. desku?

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Volila bych bělený ořech a desku pak ořechovou tmavou a také zádovou desku. Ostatní nábytek také ořech a bílá.

Dotaz

Dobrý den, není tmavá… Lze míchat i světlejší

detail dotazu

Odpověď

Můžete ji namíchat i světlejší ale nebojte se tmavší jak je nyní nebude. Můžete vzorek na stěně vyzkoušet.

Dotaz

Dobrý den, barva romantic je prosím která… Děkuji

detail dotazu

Odpověď

Posilala jste ji na vzorníku z nějakého obchodního domu s barvami, dle tohoto vzorníku nemohu přesně říci, nevidím podrobnosti a čísla barev a také barvy nejsou přesné z fotografie.

Dotaz

Dobrý den, potřebuji prosím poradit s barvami a stěnami, které vymalovat. Jedná se o podkroví, malíř mi tvrdí že mám nechat někde i bílé stěny, aby nebyl pokoj tmavý co myslíte…

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Pokud zvolíe odstín romatnio nebála bych se vymalovat celý pokoj, opticky se prosluní a proteplí. Tmavý jistě nebude, není to tmavý odstín. nyní máte použité syté odstíny, které pokoj člení a ztmavují.

Dotaz

Dobrý den, jakou barvu sedací soupravy, výmalby a závěsů na okna byste volila? Trámy jsou mořeny jako třešeň, podlaha přírodní smrk. Krb je nedokončen, bude mít omítku. Děkuji.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Volila bch čokkoládovou sedačku nebo odstín vycházející z barvy trámů. Výmalbu jemné cappucino a závěsy smetanové až bílé.

Dotaz

Děkuji. Myslíte, že standartní bílá by se k této podlaze nehodila? Bělený dekor podlahy je mírně do šeda.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano jistě hodila ale záleží na dekorech nábytku a doplňcích, jemným nádechem alespoň jedné ze stěn prostor oživí proteplí.