Dotaz

Prosím, poraďte mi s výběrem dveří a barevnosti podlahy a stěn. Máme zatím hrubou stavbu. Obývací pokoj s krbem má asi 50m2, velká francouzská okna jsou plastová bílá bez příček a na podlaze bude zřejmě dlažba, která umožňuje podlahové topení. Obývák je dále spojen s kuchyní 12m2, všechna okna na západ. Kuchyň máme vybranou natur dub dvířka, místy je odlehčená sklem v hliníkovém rámu, jsou tam zapuštěná hliníková madla, černo stříbrné spotřebiče, téměř černá deska je i na zdi místo obkladu. Jednu stěnu (bez oken) chci vymalovat v barvě lila, na podlaze by mohla být snad světlá písková dlažba. Do obývacího pokoje dlažbu tmavšího odstínu? Jaké vybrat dveře v obývacím pokoji a jakou dlažbu na chodbě? Děkuji moc.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den, určitě bych volil velkoformátové dlaždice v jednoduchém vzhledu a jednoduchém reliéfu. V ploše (50 m2) bude působit krásně jakýkoliv přírodní odstín. Dveře opět přírodní dub. Dlažba na chodbě menší formát a určitě světlé odstíny.

Dotaz

Dobrý den, moc prosím o tip na moderní metrážové koberce. V bytě máme po renovaci bukové parkety. Nyní máme malé děti, proto jsme se rozhodli pro toto dočasné řešení. Děkuji.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Můžete volit jen větší kusový koberec shaggy vysoký vlas nebo pak nízký a barevnost dle dekorací.

Dotaz

Děkuji za odpověď, k této podlaze plánujeme kuchyňskou linku bílou v lesku, prac.deska ořech a zadní plocha linky grafosklo bílé s kombinací hnědožluté. Nebyla by za linkou lepší deska v ořechu?

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano ořechová deska prostor sjednotí.

Dotaz

Ještě jednou zdravím, když bude stejná podlaha v obýváku i v kuchyni, má být položená v obou místnostech stejně nebo je dobré ji odlišit jiným směrem položení?

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano volit stejně tak aby se prostor sjednocoval a nečlenil.

Dotaz

Dobrý den, hodí se ke dveřím SAPELI buk dýha podlaha javor přírodní, pokud ne, tak prosím o doporučení jiného, světlejšího odstínu. Děkuji a přeji hezký den.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano tato kombinace je možná.

Dotaz

Ještě dotaz ohledně obýváku – kuchyň, o které jsem psala, bude spojená průchodem (1,5m) s obývákem s barvami: černá, bílá, šedá, bříza, cappuccino (výmalba), bordo (doplňky), podlahu nevím, zda také bělený dekor nebo teplejší odstín?Jaké dveře?

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Pak volte tedy všude bělený dub a pracovníd esku v dubu nebo antracitovou a také zádovou desku šedou až antracitovou. Dveře v běleném dubu nebo bílé.

Dotaz

Také přeji dobrý den, do žluta je jedině odstín oregon, je dost výrazný. Navíc strop bude ze začátku bílý a pak až tmavnout cca za 10-20let bude žlutý. Pak zlatý dub -je už to takový tmavší hněda. Pokud byste měla prosím volit mezi odstíny, které jsem Vám psala: přírodní ořech, světlý dub, antik. Který by se Vám zdál nejlepší? Děkuji mockrát.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Pak světlý dub.

Dotaz

Děkuji Vám za odpověď, jen právě ve smrku se plastová okna nedělají, navíc by byly stálobarevné a strop bude zpočátku světlý a časem bude tmavnout tzv. do žluta. Dřevěná okna vychází jednou tak dráž. Děkuji mockrát.

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Pak zkuste volit okna do žlutého odstínu, záleží na vzorech dekorů daného výrobce.

Dotaz

Dobrý den, prosila bych poradit s výběrem odstínu kuchyňské linky a podlahy do předsíně a kuchyně. Dveře a obložky jsou SAPELI buk a v přední části předsíně u vstupu je dlažba RAKO India oranžový odstín. Přednost dáváme vinyl dílcům.Děkuji

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Ano volila bych bělený dekor podlahy a kuchyňskou linku bílou v kombinaci s bukem nebo ořechem.

Dotaz

Dobrý den, potřebovala bych poradit, ohledně rekonstrukce chaty a sladění barev dřeva dřevěných dekorů na chatě. 1 velká místnost obývák + jídelna -strop trámy a palubky masiv dřevo smrk – dveře masiv dřevo smrk (ale ještě mohu změnit) – stěny bílé Nevím jakou barvu oken a podlahy, okna budou plastová, chtěla bych dekor dřevo. Podlaha bude vinyl, chtěla bych dekor dřevo. Poradíte mi prosím? Napadá mě zkusit chytit odstín dřeva na oknech a podlaze stejný popř. podobný. Podlahu bych nechtěla tmavou ani dočervena, tím pádem mi zbývá dekor přírodní ořech, světlý dub, antik. Co myslíte Vy? Kdyby byly okna jiný odstín jak podlaha a strop taky jiný, tak se mi zdá, že 3 už by byly moc. Nebo ještě jinak? Dá se říci, že v dekorech máme ještě nyní volnou ruku, jen strop bude smrk masiv, to změnit nejde. Často jsou chaty řešené jako strop smrk trámy, okna dřevo a podlaha dlažba. Dlažba se nám, ale zdá studená. Předem děkuji. Eva

detail dotazu

Odpověď

Dobrý den přeji. Volte okna ve smrku. Podlahu bych volila bělený dekor vinylu.